ابزار شخصی
اینجا هستید: خانه » آوارچه
عملیات مدرک

آوارچه

یک سطح بالاتر

گاهنامه و مجموعه‌ای از نکات گوناگون از دکتر سلیمان‌پناه: " 'آوارچه' یا 'آوارجه'، مثل 'بازارچه'، واژه ای است فارسی برای روزنامه و دفتر یادداشت و حساب. این صحفه را 'آوارچه' نامیدم تا محلّی باشد برای انعکاس و عرضه آوازچه هایی خرد، که همان صداهایی باشد که از نایچه این بنده خدا بیرون می آید."

دين و علوم تجربى: كدامين وحدت؟! *
 
نیـکـــوان رفـتـنـد و سنـت‌هــا بمـــانـد
بدعت در جهان سیاست، و شاید همه جامعه و فرهنگ انسانی نه تنها امری است روزمره و به غایت شایع، بلکه از جهاتی لازم و مفید، که بسیاری از تحوّلات اجتماعی و فرهنگی مثبت را بشریّت مدیون بدعت بدعت‌گزاران بوده است و خواهد بود. بدعت در فرهنگ و جامعه، و سیاست، و دین میتواند حسنه باشد یا سیّئه، و ملاک حسنه و سیّئه بودن نیز نزد افراد مختلف و در فرهنگ‌های متفاوت، می‌تواند مختلف باشد.
با ما تو را چه کار است: مشروعیت دزدی پنهان مدرنیته!
"حضرت زينب (س) و امام سجاد (ع) خبرنگاران كربلا بودند." ... بسیاری از پدیده های مدرن ممکن است از جهاتی شبیه باشند با پدیده هایی در جوامع غیر مدرن، و یا از درون آنها بر خاسته باشند، ولی این بدان معنا نیست که آنها یکی می باشند و یا استمرار یکدیگر.
آوارچه و آوازچه
چهار شنبه ۰۴-۰۸-۱۴۲۹؛ ۱۶-۰۵-۱۳۸۷؛ 06-08-2008 مصادف با سالروز میلاد ابوالفضل العباس، علیه السّلام.
هبوط با آدم (ع) و عروج با حسین (ع)
ماموریت إلهی امام حسین- علیه السّلام- در کربلاء تکمیل نفوس مستعد و عروج آنها بود، همراه با نجات امّت، و محافظت از دین، و مبارزه با جور و ستم.
Copyright 2007, by the Contributing Authors. Cite/attribute Resource. mehrdad. (2008, August 07). آوارچه. Retrieved February 21, 2019, from Awwal.org: Irfan and Islamic Mysticism Web site: http://awwal.org/home/avarcheh-fa. All Rights Reserved.

Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

این سایت با استانداردهای زیر مطابقت دارد: