ابزار شخصی
اینجا هستید: خانه » آوارچه
عملیات مدرک

آوارچه

یک سطح بالاتر

گاهنامه و مجموعه‌ای از نکات گوناگون از دکتر سلیمان‌پناه: " 'آوارچه' یا 'آوارجه'، مثل 'بازارچه'، واژه ای است فارسی برای روزنامه و دفتر یادداشت و حساب. این صحفه را 'آوارچه' نامیدم تا محلّی باشد برای انعکاس و عرضه آوازچه هایی خرد، که همان صداهایی باشد که از نایچه این بنده خدا بیرون می آید."

آمريکاييّات
به حقّ حقّ، حقيقت حقّ وحشی‌ست، اهلی کردن کار او، باز آوردن وحشی کار ما!
هبوط با آدم (ع) و عروج با حسین (ع)
ماموریت إلهی امام حسین- علیه السّلام- در کربلاء تکمیل نفوس مستعد و عروج آنها بود، همراه با نجات امّت، و محافظت از دین، و مبارزه با جور و ستم.
نیـکـــوان رفـتـنـد و سنـت‌هــا بمـــانـد
بدعت در جهان سیاست، و شاید همه جامعه و فرهنگ انسانی نه تنها امری است روزمره و به غایت شایع، بلکه از جهاتی لازم و مفید، که بسیاری از تحوّلات اجتماعی و فرهنگی مثبت را بشریّت مدیون بدعت بدعت‌گزاران بوده است و خواهد بود. بدعت در فرهنگ و جامعه، و سیاست، و دین میتواند حسنه باشد یا سیّئه، و ملاک حسنه و سیّئه بودن نیز نزد افراد مختلف و در فرهنگ‌های متفاوت، می‌تواند مختلف باشد.
با ما تو را چه کار است: مشروعیت دزدی پنهان مدرنیته!
"حضرت زينب (س) و امام سجاد (ع) خبرنگاران كربلا بودند." ... بسیاری از پدیده های مدرن ممکن است از جهاتی شبیه باشند با پدیده هایی در جوامع غیر مدرن، و یا از درون آنها بر خاسته باشند، ولی این بدان معنا نیست که آنها یکی می باشند و یا استمرار یکدیگر.
دين و علوم تجربى: كدامين وحدت؟!
 
آوارچه و آوازچه
چهار شنبه ۰۴-۰۸-۱۴۲۹؛ ۱۶-۰۵-۱۳۸۷؛ 06-08-2008 مصادف با سالروز میلاد ابوالفضل العباس، علیه السّلام.
Copyright 2007, by the Contributing Authors. Cite/attribute Resource. mehrdad. (2008, August 07). آوارچه. Retrieved November 29, 2020, from Awwal.org: Irfan and Islamic Mysticism Web site: http://plone.awwal.org/home/avarcheh-fa. All Rights Reserved.