ابزار شخصی
اینجا هستید: خانه » دوره‌ها » یلگی و بندگی در حجاب انسانی
عملیات مدرک

یلگی و بندگی در حجاب انسانی

(۲۱ جلسه)

کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست ...

در این سلسله بحث ها که تحت عنوان «قرآن و فرقان محمّدی: یلگی و بندگی در حجاب انسانی» آغاز گردیده، برآن شدم تا به خواست و منّت خدای تعالی و با اتکاء به آیات قرآن کریم و احادیث روایت شده از رسول الله - صلی الله علیه و آله و سّلم - و امامان اهل بیت او - علیهم السّلام - و آراء محققین از اندیشمندان اسلامی و غربی، نگاهی بلندپروازنه به آنچه اصلی ترین ساحت انسانی است، یعنی پویایی در عین پایایی و ایستایی در عین نوشندگی، داشته باشم. امروز، مانند همیشه، انسان در گیر و دار گریز از خود و یافتن خود است در تمامی حوزه های زیستی، از طبیعت و غریزه تا اقتصاد و سیاست و فرهنگ و هنر و دین. سبک و سیاق این مباحث نه صرفا فلسفی است، و نه علمی و مدرسه ای؛ بلکه انسانی است با تمام فرود و فرازها، و آشفتگی ها و پریشانی ها. ﺑﺎ این همه، انتساب آن را به مشرب ختمی محمّدی - صلی الله علیه و آله و سّلم - امید دارم، و گوشه چشم عنایتی از حضرتش و اولیاء امتّش را برای پدران و مادران معنوی و جسمانی ام انتظار می برم، به ویژه برای آن سرور بزرگواری که متواضعانه اجازه آن را بخشیدند. بی شک، چنین نگاهی، از ناظر عادی چون نگارنده، بی خلل و تشویش، و پراکندگی و غفلت نخواهد بود، ولی الهام الهی دعوت فرمود بدان، و با چشم داشت توفیق و منّت او، روی بدان آوردم. پیشاپیش، استدعای همدلی مخاطب را دارم از غفلت ها و آنچه نادرست و یا پیش پا افتاده و سخیف به نظر می رسد.

 
جلسه سخنرانی جزوه
1
YouTube PDF
2
YouTube
3
YouTube
4 YouTube
5 YouTube
6
YouTube
7
YouTube
8 YouTube
9 YouTube
10 YouTube
11
YouTube
12
YouTube
13
YouTube
14 YouTube
15 YouTube
16 YouTube
17 YouTube
18 YouTube
19 YouTube
20 YouTube
21 YouTube
22*

* لازم به ذکر است که جلسات جدید از این دروس به مرور زمان در این صفحه به روز خواهد شد ( آخرین به روز رسانی در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۲۶)

Copyright 2007, by the Contributing Authors. Cite/attribute Resource. mehrdad. (2007, June 07). یلگی و بندگی در حجاب انسانی. Retrieved November 29, 2020, from Awwal.org: Irfan and Islamic Mysticism Web site: http://plone.awwal.org/home/courses-fa/yalegi-bandegi-fa. All Rights Reserved.